PROJE GELİŞTİRME

PROJE GELİŞTİRME

Proje Geliştirme

Firmanın, iş akışının sorunsuz bir şekilde ilerlemesini sağlayan alt yapı projesi yapılmasına proje geliştirme denir.

Projesi iyi tasarlanmış bir sistemde problemlerin kısa sürede çözümlendiğini görebilirsiniz. USDA Bilişim olarak iş akışınız için firmanıza yüksek verimlilikte proje geliştirme hizmeti vermekteyiz. Alt yapı kurulması veya geliştirilmesi işlemlerini uzman ekibimiz tarafından yapılmaktadır. Aynı zamanda düzenli olarak denetlenir, yaşanacak teknik aksaklıkların önüne geçilmiş olur. Dolayısıyla iş ve maddi kayıp yaşamazsınız.

Proje Geliştirme Süreçleri

Yazılım geliştirme denilince ilk akla gelen kodlamadır. Ama yazılım geliştirme sadece kodlamadan ibaret değildir. Proje geliştirme için, firmanın taleplerinin neler olduğu, kullanıcının web siteyi kullanımı gibi durumlar önemlidir.

Proje Geliştirme Aşamaları

Proje geliştirme aşamasında problemleri analiz etmek ve uygun çözüm bulmak gereklidir.

Projenizin uygulanabilmesi için :

  • Proje amacının firmaya uygun olarak belirlenmesi gerekmektedir.
  • Fikir aşamasından itibaren sürdürülebilirlik ve akılda kalıcılık çok önemlidir.
  • Proje geliştirme sürecinde firmanın stratejilerine uygun olarak hareket edilmelidir.
  • Firmanın devamlılığı ve faydasına olması hususları proje geliştirme konusunda çok önemlidir.

Bu aşamalar sayesinde yetersizlikler giderilir. Pek çok projenin firmayla ilgisinin olmaması, risklerin planlanmaması, sürdürülebilirliği sağlayan faktörlerin ihmal edilmesi olumsuz sonuçlara ve başarısızlıklara neden olmaktadır. Bu sorunlarla karşılaşmamak için proje hedefleri belirlenmeli ve sebep sonuç ilişkileri mantık çerçevesinde irdelenmelidir.

İlgili taraf analizi, problem analizi, hedef analizi ve strateji analizi yapılarak en son proje planlaması yapılması gereklidir.

Firmaların taleplerinin ve ihtiyaçlarının doğru belirlenmesiyle birlikte proje geliştirme yapılmalıdır.

Yazılım projelerinde ise proje analiz edilmeli, proje amaçları ve hedefleri belirlenmelidir. Kullanıcıya yönelik faydalar değerlendirilmelidir.

Projede zaman kaybı yaratacak, proje sürecini uzatacak işlerden uzak durulması gerekmektedir.

Geliştirilecek proje SEO uyumlu olmalı ve arama motorları tarafından anlaşılabilmelidir. Sadece ve kullanıcıya güven vermelidir.

 

 

 

Diğer Hizmetlerimiz