MOBİL UYGULAMA

MOBİL UYGULAMA

Mobil Uygulama

Akıllı telefonlara, bilgisayarlara, tabletlere ve laptoplara kodlanmış yazılımlara mobil uygulama denir. İphone ve İpad gibi cihazlara uygulama indirmek için Apple App Store, Adroid işletim sistemine sahip cihazlara mobil uygulama indirmek için Google Play Store kullanılmaktadır.

Mobil uygulamaların kimi ücretsiz kimi ise ücretlidir. Ücretsiz olan mobil uygulamayı indirmek için App Store veya Google Play Store kullanılabilir ve hiçbir ücret ödenmez. Bazı oyunlarda da göreceğiniz gibi, indirdikten sonra seviye ilerlemelerinde ücret talep edilmektedir. Ücretli mobil uygulamalarda ise durum oldukça farklıdır. Uygulamayı indirirken, belirlenen ücreti ödemek zorundasınız. Daha sonra uygulamayı silerseniz ve tekrar indirmek istediğinizde yeniden ücret ödemeniz gerekmektedir.

Sanal mağazalarda, tüm mobil uygulamalar belirli kategorilere ayrılmıştır. Örneğin; eğitim, eğlence, oyun, haber, e-kitaplar, müzik, çocuklar gibi birçok başlık bulunmaktadır. Böylece kolayca istediğiniz mobil uygulamayı bulabilirsiniz.

İnsanlar sürekli olarak telefon veya bilgisayarlarla vakit geçirdiği için mobil uygulamalar da bu aşamada önem kazanmaktadır. Mobil uygulamaları kullanmak, bir web sitesini kullanmaktan çok daha kolaydır. Bu yüzden de firmalar dahi mobil uygulamalar tasarlamaktadır. Markanızın tanıtımını yapmak için en fikirlerden biri mobil uygulamalardır. Bu uygulama sayesinde insanlar telefonlarına rahatça indirebilecek ve markanızdan haberdar olacaktır. Marka kimliğiniz de oluşturulmuş olur.

Mobil Uygulamalar Neden Tercih Edilmektedir?

  • Marka tanıtımını yapmak
  • İnsanlar kolayca ulaşabildiği için
  • Marka kimliği oluşturmak için
  • Mobil uygulamalar sayesinde markanız hakkında detaylı bilgi verebilir, indirimlerinizi kullanıcılara bildirim olarak gönderebilir ve kampanyalarınız hakkında detaylı bilgi verebilirsiniz.
  • İnsanlar alışverişlerinin %80’ini mobil uygulamalardan yapmayı tercih etmektedir. Bu yüzdelik dilime baktığımızda da anlaşılacağı gibi mobil uygulamalar çok önemlidir.

Yazılımcılar; kişilerin istekleri doğrultusunda veya gerekli gördükleri uygulamaları cihazların modeline ve işletim sistemlerine göre tasarlamaktadır. Uygulamaların doğru çalışabilmesi için, doğru yazılım dili kullanılmış olması gerekmektedir. Siz de markanızın tanıtımı için bir mobil uygulama tasarlanmasını istiyorsanız uzman yazılımcılarımızla hizmet vermekteyiz.

Diğer Hizmetlerimiz